Αρχική » 2017 » Μάιος

Αρχείο μηνός Μάιος 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤ’ ΙΔΙΑΝ ΔΙΔΑΧΘΕΝΤΕΣ

Η προφορική εξέτάση του εκάστοτε μαθήματος, για τους κατ’ ιδίαν διδαχθέντες, θα ξεκινά στις 07:50 π.μ. την ίδια μέρα που το συγκεκριμένο μάθημα θα εξετάζεται γραπτώς.

Το γήπεδο Μπάσκετ / Βόλεϊ του σχολείου μας, ανανεώθηκε

Το νέο γήπεδο του σχολείου

Με επαγγελματικό χρωματικό τάπητα πλέον, με τη χάραξη των νέων αποστάσεων και γραμμών, με την ελαστικότητα στο πάτημα και με τη διχρωμία και το μεράκι πολλών, συνδυάζεται αρμονικά με το κεραμιδί των στεγών και με το πράσινο των μικρών και μεγάλων δέντρων του προαύλιου του σχολείου μας.
Για να τα καταφέρουμε, συμβάλλαμε πολλοί. Και αυτό είναι παράδειγμα για το αποτέλεσμα που μπορούμε να έχουμε εάν συνεργαζόμαστε για έναν κοινό σκοπό.
Ως σχολείο, αλλά και ως τοπική κοινότητα οφείλουμε να ευχαριστήσουμε:
– Τα Nissia Holidays και τους Άγγλους τουρίστες που συνεισφέρουν συχνά στις ανάγκες του σχολείου και του νησιού μας. Ειδικότερα όμως την κα Μένη για το ενδιαφέρον της και την ουσιαστική συμβολή της.
– Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον Σταυρή Αργυρίου, για τις πολλές εργατοώρες και τις ημέρες που αφιέρωσε για το βάψιμο του δαπέδου.
– Πολλές ευχαριστίες στον Αλέξανδρο Λιπίνσκι για τη χορηγία και τις τεχνικές συμβουλές του, αλλά και στους Αριστείδη Καρνάτσο, Γιάννη Πιπίλη, Γιάννη Αναστάση, Βαλάντη Αντωνάτο και Παναγιώτη Καρβέλη για τον χρόνο, τον κόπο και το χρήμα που διέθεσαν. (περισσότερα…)