Αρχική » 2018 » Αύγουστος

Αρχείο μηνός Αύγουστος 2018

Φωτισμός του Σχολείου μας

Με την δωρεά της ALPHA TRUST ΑΕΔΑΚΟΕΕ από σήμερα

φωτίζεται το ιστορικό κτήριο του σχολείου μας.

Τονίζεται η μοναδικότητα του κτηρίου. Θυμίζει τους συμπατριώτες μας που το έχτισαν το 1914 και τη δωρεά των Χαλκιτών του Tarpon Springs που προσέφεραν τα χρήματα.

Η Μουσειο-βαλίτσα νομίσματος της AlphaBank

Η Μουσειο-βαλίτσα νομίσματος της AlphaBankστο Γυμνάσιο Λ.Τ. Χάλκης.

Μετά από την σχετική πρόσκληση, μας επισκέφθηκε κλιμάκιο της Alpha bank στο πλαίιο της διάδοσης της εξαιρετικής συλλογής ”Νόμος – Νομίζω – Νόμισμα” της τράπεζζας.

Ευχαριστούμε την κ. Τσαγκάρη για την άψογη παρουσίαση και για το υλικό και τα βιβλία που δώρισε στην βιβλιοθήκη μας.

[local http://blogs.sch.gr/gymchalk/files/2018/08/Alpha-Πολιτισμός-Ι-“Νόμος-Νομίζω-Νόμισμα”-στη-Χάλκη.mp4]

Αρχή νέας Σχολικής Χρονιάς 2018 – 2019

Ανακοινώνουμε ότι, όπως κάθε χρόνο, τα σχολεία ανοίγουν στις 11 Σεπτεμβρίου, εκτός αν πέφτει Σαββατοκύριακο οπότε ανοίγουν την αμέσως επόμενη πιο κοντινή εργάσιμη ημέρα.

Αυτό σημαίνει ότι το διδακτικό έτος 2018-2019 θα ξεκινήσει την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018.

ο διευθυντής

Β. Ηλιάδης